W pierwszych dniach grudnia miała finał kolejna zbiórka darów w ramach projektu „Polacy Kresowym Straceńcom”. W wielu miastach w całej Polsce odbywało się pakowanie paczek świątecznych dla Kombatantów, ich rodzin i wszystkich osób potrzebujących z dawnych Kresów Rzeczypospolitej – obecnie Litwy i Białorusi.

Na Pomorzu honorowy patronat nad zbiórką objął Kurator Pomorski Pani Monika Kończyk,  a koordynatorem zbiórki była Pani Wicekurator Małgorzata Bielang.

Wielkim wyzwaniem tej zbiórki ze względu na ilość miast, które wzięły udział w zbiórce, jak i odległości były kwestie logistyczne i transportowe. Dzięki dobrej organizacji i zaplanowaniu trasy odbioru paczek wszystkie paczki zostały odebrane na czas przez nasz zespół logistyczny w składzie: Denis Zwonik, Krzysztof Hoffmann, Piotr Grzegorzewski, Magdalena Barczak.  W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi Miasta Ostrołęka Januszowi Kotowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Kobyłka za udostępnienie samochodów, którymi część darów mogła zostać przewieziona na Kresy.

W kolejnych dniach odbyły się uroczyste przekazania paczek na ręce Pani Major Stanisławy Kociełowicz – przedstawiciela kombatantów z Kresów Wschodnich i Prezesa Stowarzyszenia Artura Kondrat.

Uroczystość przekazania darów dla kombatantów z Kresów i polskich dzieci z Białorusi odbyła się 7 grudnia 2017 r w Szkole Podstawowej nr 4 im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce.

Zebranych gości powitała pani Dyrektor Mirosława Wypchło, byli wśród nich pani mjr Stanisława Kociełowicz, pan Artur Kondrat – Prezes Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK, Burmistrz Miasta Zielonka – pan Grzegorz Dudzik, pan Tobiasz Wiesiołek – dyrektor biura poselskiego pana Posła Błażeja Łukasza Pardy, pani Monika Brzezińska – koordynator zbiórki paczek oraz koordynatorzy zbiórki z Wołomina, Radzymina, Kobyłki, Zielonki z młodzieżą. W trakcie spotkania Pan Tobiasz Wiesiołek przekazał pełne plecaki szkolne dla polskich dzieci z Białorusi w ramach akcji „Wyprawka Piórnik i Zabawka”.

Pan Artur Kondrat opowiedział o życiu naszych rodaków na Kresach, radości z naszej pamięci o Nich, o polskich dzieciach, do których po raz pierwszy w życiu przyjdzie Św. Mikołaj.

Przypomnieliśmy sobie wielkanocną edycję zbiórki, oglądając FILMOWĄ RELACJĘ Z NIEJ.

Pani mjr Stanisława Kociełowicz podziękowała w imieniu Tych, dla których dary były zbierane.

W świąteczny nastrój wprowadził zespół uczniów, którzy pod dyrekcją pani Agnieszki Brzozowskiej-Narojczyk zagrali instrumentalne wersje najpiękniejszych kolęd oraz kilka z nich zaśpiewali.

Na koniec uroczystości pani Major i pan Prezes wręczyli uczniom – wolontariuszom dyplomy za udział w Festiwalu „Walczącym o Niepodległość”.

Kolejne przekazanie darów nastąpiło 8 grudnia w Augustowie w siedzibie KRUS, gdzie zostaliśmy przywitani przez pracowników oraz koordynatora zbiórki na Podlasiu – Panią Annę Sibert. Tego samego dnia odbyła się również uroczystość przekazania paczek w szkole – Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach, gdzie przybyli uczniowie ze wszystkich okolicznych szkół, które brały udział w zbiórce. Gość specjalny światowej sławy bart Maciej Wróblewski dał koncert w podziękowaniu dla wszystkich osób zaangażowanych w zbiórkę.

Przekazanie darów odbyło się również w Kużnicy, gdzie w otwartych progach Zajazdu Sosna spotkaliśmy się z młodzieżą z Kuźnicy i koordynatorami zbiórki z powiatów : Sokółka, Kuźnica i Ostrołęka.

Kolejne dni to wyjazdy na Litwę i Białoruś gdzie drużyna Kresowa przekazywała życzenia i dary od wszystkich osób uczestniczących w zbiórce.

Po raz kolejny ta zbiórka pokazała, że dobrą współpracą i zaangażowaniem wielu osób można zrobić tak dużo. Zarząd Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz wszyscy obdarowani rodacy dziękują:

Dziękujemy przede wszystkim młodzieży, która przyniosła dary i pakowała w każdym mieście. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za wsparcie tej akcji i zbiórkę darów w szkołach w całej Polsce.

 

Dziękujemy wszystkim miastom i koordynatorom z poszczególnych miast :

Wołomin

– Pani Izabeli Bąk, Anecie Jędrzejewskiej, Annie Cierlicy, Maryli Beredzie, Małgorzacie Powała, Magdalenie Pomianowskiej, Katarzynie Ewiak, Marzenie i Piotrowi Szukałom za wieloletnią pomoc, Monice Roguskiej, Jakubowi Biesiada i wszystkim, którzy od 2012 roku tworzycie z nami silną wspaniałą grupę wolontariuszy

Radzymin

Koordynatorowi : Marzenie Małek

Kobyłka

Panu Burmistrzowi Robertowi Roguskiemu

Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszce Nemskiej

Zielonka

Koordynator: Jolancie Murawskiej

Sejny

Koordynator : Pauli Spilskiej
Koordynator : Barbarze Karłowicz

Karolin:

Koordynator zbiórki : dyrektor szkoły Lucynie Fidrych

 

Kuźnica

Koordynator: mgr Jadwidze Hrybińskiej – opiekunce szkolnego Koła Caritas
Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Pawłowskiemu

Warszawa

  1. IV L.O im. A. Mickiewicza w Warszawie ul. Saska 59
    Osoba Kontaktowa: Pani Hannie Trzaskowskiej
  2. Biblioteka Główna SGGW, ul. Nowoursynowska 161
    Koordynatorowi akcji: Panu Markowi Drewnowskiemu
  3. Biuro Posła Andrzeja Melaka
    Koordynator:
    Małgorzacie Rozum
    Jolancie Gorczyckiej
  4. Klub Judo Legia Warszawa
    Koordynator: Pani Dorocie Wiłkomirskiej
  5. Biuro Posła Pawła Lisieckiego
    Koordynator: Pani Beacie Bielińskiej – Jacewicz
  6. Solidarność Walcząca

Koordynatorowi: Panu Piotrowi Rzewuskiemu, Pani Jolancie Gorczyckiej

Giby

Koordynatorom: Pani Teresie Gołaszewskiej, Pani Celinie Gajewskiej, Panu Krystianowi Sołdrzyński
Fundacji Rozwoju Gminy Giby
Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych Regionu Północno-Wschodniej RP

Augustów

Placówce Terenowej KRUS w Augustowie
Koordynator : Pani Annie Sibert

Pisz

Biuru Poselskiemu Jerzego Małeckiego

Ełk

Czasopismu Społeczno-Katolickiemu Diecezji Ełckiej – Martyrja

Koordynator: Ks. Krzysztofowi Zubrzyckiemu

Pani Renacie Różańskiej

Poćkuny

Szkole Podstawowej w Poćkunach
Koordynator : Pani Beacie Kuczyńskiej

 

Ostrołęka

Koordynatorom: Panu Grzegorzowi Sul, Panu Piotrowi  Wiktorskiemu

Powiat Sokółka

Powiatowi Sokólskiemu pod patronatem Starosty Sokólskiego – Pana Piotra Rećko

Koordynatorowi akcji w Powiecie Sokólskim: Pani Anetta Zubrzycka

Pułtusk

– ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W PUŁTUSKU, UL. POLNA 7
– PARAFIA ŚW.JANA PAWŁA II UL. PIOTRA SKARGI 4 A, PUŁTUSK
Koordynatorowi akcji: Panu Cezaremu Olczyk

 

REGION POMORZE (woj. pomorskie)
Koordynator Zbiórki – Małgorzata Bielang

Zbiórka prowadzona pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty

Gmina Sierakowice

  • Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, Lisie Jamy 60B, 83-335 Borzestowo
  • Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach, ul. Kubusia Puchatka 5, 83-340 Sierakowice

Gmina Lipnica

Zespół Szkół w Lipnicy
ul. Szkolna 4, 77-130 Lipnica

Gmina Krokowa

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu
ul. Szkolna 2, 84-110 Krokowa

Gmina i Miasto Ustka

  1. Urząd Gminy Ustka, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka
  2. Szkoła Podstawowa im. por. W. Dzięgielewskiego w Zaleskich, Zaleskie 28, 76-270 Ustka
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w USTCE, ul. Darłowska 18;   76-270 Ustka
  4. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie, Charnowo 55, 76-270 Ustka

Malbork

  1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Jagiellońska 79/82, 82-200 Malbork
  2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Malborku, ul. Tczewska 13, 82-200 Malbork
  3. I Liceum Ogólnokształcące im Henryka Sienkiewicza, ul. 17 Marca 6, 82-200 Malbork

Gmina Lubichowo

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie, ul. Dworcowa 15, 83-240 Lubichowo
  2. Publiczne Gimnazjum im. ks. kard. St. Wyszyńskiego w Lubichowie, ul. ks. Lorenza 8, 83-240 Lubichowo

Gmina Czarna Dąbrówka

Szkoła Podstawowa im. Gryfa Pomorskiego w Rokitach, Rokity 34

Gmina i Miasto Sztum

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Maksymiliana Golisza w Sztumie, ul. Reja 15, 82-400 Sztum
  2. Zespół Szkół w Gościszewie, Gościszewo 75, 82-400 Sztum, ul. Mickiewicza 39, 82-400 Sztum
  3. Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Sztumie, ul. Chełmińska 7, 82-400 Sztum

Gmina i Miasto Kwidzyn

  1. Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Polskich Noblistów w Kwidzynie, klasa II
    ul. Chopina 4, 82-500 Kwidzyn
  2. Szkoła Podstawowa im Marii Kotlarz w Tychnowach
    ul. Kwidzyńska 19, 82-500 Kwidzyn
  3. Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”
    Mareza, ul. Długa 19, 82-500 Kwidzyn

Gmina Studzienice

Szkoła Podstawowa w Półcznie, Półczno 1, 77-125 Półczno

Gmina Mikołajki Pomorskie

Szkoła Podstawowa w Mikołajkach Pomorskich,
ul. Szreibera 10-12, 82-433 Mikołajki Pomorskie

Gmina Subkowy

Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy
Mała Słońca, ul. Długa 1, 83-120 Subkowy

Gmina Przywidz

  1. Szkoła Podstawowa w Trzepowie, 83-047 Przywidz
  2. Szkoła Podstawowa w Pomlewie, Pomlewo, ul. Szkolna 3, 83-047 Przywidz
  3. Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Przywidzu, ul. Szkolna 1, 83-047 Przywidz

Gmina Lipusz

Zespół Szkół w Lipuszu, Przedszkole Remusek
ul. Derdowskiego 7a, 83-424 Lipusz

Gmina Chojnice

  1. Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach, ul. Świętopełka 1, 89-600 Chojnice
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Chojnicach, ul. Kościerska 11, 89-600 Chojnice
  3. MAŁE PRZEDSZKOLE prowadzone przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pawłowo i Okolic, Pawłowo ul. Tucholska 16, 89-620 Chojnice
  4. Zespół Szkół w Chojnicach (wraz z Klubem Historycznym im. Armii Krajowej), ul. Nowe Miasto 4-6, 89-600 Chojnice
  5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Romualda Traugutta w Chojnicach, ul. Grunwaldzka 1, 89-600 Chojnice

Gmina i Miasto Skórcz

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu, ul. Kociewska 7, 83-220 Skórcz
  2. Niepubliczne Przedszkole „Maluszkowo”, ul. Główna 7, 83-220 Skórcz

Gdynia

  1. Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Zielona 53, 81-197 Gdynia
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, ul. Chwaszczyńska 26, 81-571 Gdynia
  3. Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Wrocławska 52, 81-553 Gdynia
  4. Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Orła Białego w Gdyni, ul. Chabrowa 43, 81-079 Gdynia
  5. Przedszkole nr 52, ul. I. Krasickiego 4, 81-384 Gdynia
  6. Przedszkole nr 48 „Morska Przygoda” w Gdyni, ul. adm. J. Unruga 86, 81-181 Gdynia
  7. Przedszkole Nr 23, Sandomierska 3, 81-508 Gdynia
  8. Przedszkole nr 13,  ul. Widna 15, 81-543 Gdynia
  9. XIII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, ul. Płk Dąbka 207, 81-155 Gdynia
  10. XVII Liceum Ogólnokształcące, ul. 10 Lutego 26, 81-364 Gdynia
  11. Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3 w Gdyni, ul. Nagietkowa 73, 81-589 Gdynia

Gmina i Miasto Lębork

  1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku, ul T. Kościuszki 14, 84 – 300 Lębork
  2. Przedszkole nr 5, ul. Wyspiańskiego 1, 84-300 Lębork

Gmina Nowa Wieś Lęborska

  1. Zespół Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu, Garczegorze 24 a, 84-351 Nowa Wieś Lęborska
  2. Szkoła Podstawowa w Redkowicach im. TOW Gryf Pomorski, Redkowice 18, 84-351 Nowa Wieś Lęborska

Gmina Zblewo

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni
ul. Kasztelańska 3, 83 – 210 Zblewo

Gmina i Miasto Kościerzyna

  1. Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego, ul. Młyńska 14, 83-409 Korne
  2. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Nowym Klinczu, ul. Spacerowa 25, Gmina Kościerzyna
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie, ul. Mestwina II 3, 83-400 Kościerzyna
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie ul. Strzelecka 1, 83-400 Kościerzyna

Gmina Prabuty

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach
ul. Obrońców Westerplatte 11, 82- 550 Prabuty

Gmina i Miasto Słupsk

  1. Niepubliczne Przedszkole „Akademia Maluchów” w Słupsku, ul. Bolesława Chrobrego 69, 76-200 Słupsk
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku – klasy Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego, ul. Sobieskiego 3, 76-200 Słupsk
  3. Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 8, ul. Wiatraczna 10, 76 – 200 Słupsk
  4. V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku, ul. Deotymy 15a, 76-200 Słupsk
  5. Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 32 Tęczowa Dolina w Słupsku, Kasztanowa 1, 76-200 Słupsk
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Słupsku, ul. Lutosławskiego 23
  7. Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum ( Zespół Szkół Katolickich), ul. Piłsudskiego 20 , 76-200 Słupsk
  8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie, Redzikowo 16A, 76-200 Słupsk
  9. Przedszkole Miejskie nr 10 „Świat Fantazji” w Słupsku, ul. Zygmunta Augusta 10, 76-200 Słupsk
  10. Zespół Szkół Technicznych w Słupsku, ul. Szymanowskiego 5,  76-200 Słupsk
  11. Anglojęzyczne Przedszkole Stokrotka, ul Hubalczyków 12, 76-200 Słupsk
  12. Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku, ul. Koszalińska 9, 76-200 Słupsk
  13. Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Słupsku
  14. Szkoła Podstawowa nr 11 w Słupsku, ul. prof. Lotha 3, 76-200 Słupsk
  15. Szkoła Podstawowa im. Leopolda Staffa we Włynkówku, ul. Błękitna 17, 76-200 Słupsk

Gmina Chmielno

  1. SZKOŁA PODSTAWOWA W RESKOWIE, RESKOWO 68, 83-334 MIECHUCINO
  2. Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie, Kożyczkowo 80, 83-333 Chmielno
  3. Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Chmielnie, ul. B.Grzędzickiego 28, 83-333 Chmielno

Gmina Bytów

  1. Gimnazjum nr 2 w Bytowie, ul. Sikorskiego 37, 77-100 Bytów
  2. Przedszkole nr 2 w Bytowie, ul. Bauera 9, 77-100 Bytów

Gmina i Miasto Kartuzy

  1. Szkoła Podstawowa w Kiełpinie, ul. Szkolna 29, 83-307 Kiełpino
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. LEONA KĄKOLA W GRZYBNIE, UL. SZKOLNA 12, 83-300 KARTUZY

Gmina i Miasto Starogard Gdański

  1. Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 4 „Tęczą Malowane”, ul Reymonta 7, 83-200 Starogard Gdański
  2. Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 „Modraczek” , al. Jana Pawła II 5, 83-200 Starogard Gdański
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Starogardzie Gdańskim, ul. Sobieskiego 6a
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II, ul. Bp. Dominika 32, 83 – 200 Starogard Gdański
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Grzybka w Kokoszkowach, ul. Szkolna 24, 83-207 Kokoszkowy
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza, ul. Zblewska 18, 83-200 Starogard Gdański
  7. Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, al. Jana Pawła II Nr 7, 83-200 Starogard Gdański
  8. Miejskie Przedszkole Publiczne nr 3, Al.Wojska Polskiego 8b, 83-200 Starogard Gdański

Gmina TRZEBIELINO

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. SPORTOWCÓW POLSKICH W TRZEBIELINIE, 77-235 TRZEBIELINO

Gdańsk

  1. Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 33 w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 75, 80-396 Gdańsk
  2. Gdańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego, ul. Malczewskiego 51, 80-107 Gdańsk
  3. Szkoła Podstawowa nr 43 im. Jana Kochanowskiego w Gdańsku, ul. Beethovena 20, 80-171 Gdańsk
  4. Pomorskie Szkoły Rzemiosł, ul. Jana Sobieskiego 90, Gdańsk 80-216
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi im. Armii Krajowej, ul. Marusarzówny 10, 80-288 Gdańsk
  6. Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, ul. Dąbrowszczaków 35, 80-364 Gdańsk

Gmina Dębnica Kaszubska

Zespół Szkół w Gogolewie, Gogolewo 40, 76-248 Dębnica Kaszubska

Gmina Osieczna

Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej, ul. Mickiewicza 1, 83-242 Osieczna

Gmina Brusy

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach, ul. Ogrodowa 2, 89- 632 Brusy

Gmina Stara Kiszewa

Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie, ul. Tysiąclecia 25, 83-430 Stara Kiszewa

Gmina Sierakowice

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie ul. Prymasa Wyszyńskiego 5, 83 – 341 Gowidlino

Gmina Puck

  • Szkoła Podstawowa im. Leona Bizewskiego w Gnieżdżewie, ul. Dworcowa 6, 84-100 Gnieżdżewo
  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wierzbickiego w Połchowie, obecna lokalizacja Darzlubiu, ul. Pucka 74

Gmina Pelplin

Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. 83-130 Pelplin ul. Sambora 5a

Gmina Stężyca

Zespół Kształcenia i Wychowania w Golubiu, ul. Sambora II/17, 83-316 Golubie

Urząd Gminy w Przechlewie

Szkoła Podstawowa w Sąpolnie, Sąpolno 45, 77-320 Przechlewo

Gmina Tczew

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10, 83-100 Tczew
  2. Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie, ul. Gdańska 17, 83-110 Tczew

Gmina Szemud

  1. Społeczna Szkoła Podstawowe z Przedszkolem i Społeczne Gimnazjum Dobrzewino-Karczemki w Karczemkach ul. Gdańska 23, 80-209 Chwaszczyno
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie, im. mjr H. Sucharskiego, ul. Szkolna 4, 84-217 Szemud

Gmina Liniewo

Zespół Oświatowy w Liniewie, ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo

Gmina Sadlinki

Szkoła Podstawowa w Nebrowie Wielkim, ul. Szkolna 6, 82-522 Sadlinki

Gmina Pruszcz Gdański

Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie, ul. Mostowa 5

Gmina Przodkowo

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czeczewie, ul. Gdańska 8, 84-208 Czeczewo

Gmina Miasta Wejherowa

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie, ul. Nanicka 22, 84-200 Wejherowo

Gmina Potęgowo

Szkoła Podstawowa im. A Mickiewicza w Łupawie, 76-242 Łupawa 22

Gmina Kobylnica

Zespół szkół Samorządowych w Sycewicach, ul. Szkolna 1, 76-251 Sycewice

 

Zielonka

 

Sejny – Kuźnica